חיי דף

2 04 2007

הנה עוד פנינת חוכמה מעיתון "דה מארקר": "הממשלה העניקה בלעדיות למכירת טונר ומחסניות דיו לאופיס דיפו; המחירים יהיו נמוכים בשיעור של מאות אחוזים מהמחיר של הרשת למוצרים המקוריים". אם אני זוכר נכון את מה שלמדתי בכיתה ו' המשמעות היא שאופיס דיפו ישלמו לממשלה…

מצחיקה ככל שתהיה השגיאה הקטנה הזאת, היא רק תפשה את תשומת לבי וגרמה לכך שאקרא את הכתבה. עד שסיימתי לקרוא כבר לא צחקתי, אלא שקעתי במחשבות נוגות. למה? תקראו את הציטוט הבא: "…יש לממשלת ישראל כמאה אלף מדפסות פעילות וכל מדפסת משרדית ממוצעת זקוקה לטונר או מחסנית דיו אחת לחודש או חודשיים." הדימוי הזה פשוט לא עוזב אותי: מאה אלף מדפסות רוטנות ומקרקשות, מורחות דיו שחור על מליוני דפים לבנים בכל יום. מאה אלף מדפסות! הרים של נייר! מה עושים עם כל הנייר הזה? אני משער שהרוב הם דפי טיוטה שנזרקים לפח כמעט מייד, אפשר רק לקוות שלמיחזור. דפים שהוקרבו למען אימונה של מכונת הממשל לקראת מבחן האמת. מיעוטם של הדפים זוכים לכך שעל גופם יודפס המלל הסופי. מיעוט מאושר זה מתויק באוגדות של קלסרים גדולים זוויתיים ואפורים, למען יוכלו אנשי הממשלה לעיין בהם בכל זמן שיחפצו, למצוא עובדות לא ידועות, ולרענן את זכרונם בפרטים החשובים לפעולת מנגנון השלטון. דפים אחרים ישמשו כרצים או שליחים ממלכתיים. הם מוכנסים למעטפות חומות שמבוילות ונשלחות מיד אל כל פינות הארץ. כי מכונת השלטון של מדינת ישראל זרועות רבות לה ויש לשלוח פקודות הנחיות והוראות אל כולן. כמובן שעם הגיע השליח ליעדו יהיה גורלו דומה לשל אחיו – להיות מתויק לעד לצורך עיון עתידי של פקיד המתפעל את הזרוע המקומית. מיעוט קטן עוד יותר של הדפים נושא על גבו מידע סודי כל כך, שאין לתייק אותו כלל. דפים אמיצים אלה מיועדים לעיניו של אדם אחד בלבד – שר בכיר, ראש מוסד בטחוני, או שגריר במדינת מפתח. לאחר מילוי תפקידם ההרואי דפים שכאלה צפויים להיגרס לפתיתים קטנים. איזה אומץ, איזה הקרבה, למות למען המולדת!

מדפיס

ואני שואל: האם ראוי לחסוך ולרכוש דיו ממוחזר? האם ראוי לחסוך את הדיו הטוב ביותר מאותם דפים העומלים יומם ולילה, לפעמים תוך סיכון גדול, ללא שכר אמת לפועלם? דפים המקריבים את חייהם למען נוכל אנו לחיות? בושה היא למדינה החוסכת ממיטב דפיה את המינימום הדרוש לתפקודם – דיו מקורי של היצרן.

מודעות פרסומת

פעולות

מידע

5 responses

3 04 2007
שזיף

מצויין שהם קונים דיו ממוחזר 🙂 !!!
איני מבין מדוע צריך להדפיס אם אפשר לשים את זה ברשת
כאילו להעמיד חוות שרתים שתאכסן את כל כמות המידע ותסווג אותו ….

4 04 2007
חזי

שזיף, זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד – מספיק עם כל ההדפסות. שיתחילו ללמוד להשתמש במחשבים כמחשבים ולא כמכונות כתיבה.

4 04 2007
שזיף

בדיוק …

5 04 2007
BeNi

אם כבר מדפסות, למה לא מדפסות לייזר? הם חוסכות הון תועפות….

5 04 2007
חזי

אנחנו חושבים פה לא רק על הכסף, אלא גם על איכות הסביבה, וגם על יעילות בעבודה!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s
%d בלוגרים אהבו את זה: